Показ дописів із міткою ПДР. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою ПДР. Показати всі дописи

вівторок, 16 червня 2009 р.

НАХАБНІСТЬ ТЕРНОПІЛЬСЬКИХ ДАІШНИКІВ



Нахабність тернопільських ДАІшників мене вже дістала. Тому вирішив, все ж таки, виложити фото на якому зображено, як працівники ДАІ м.Тернополя оформляють порушення ПДР у приватному автомобілі. Чи це законно?

А сталося таке 9 грудня2008р. у м.Тернопіль навпроти магазину "Молоко" по вул.Листопадовій. Не помітивши знак "Рух тільки направо", я порушив правила дорожнього руху і поїхав прямо. Зразу ж за перехрестям мене зупиняє інспектор, який з`явився мов із засідки. Я зупинився. Вийшов із авто. Він:
- Ваші документи.
Дістаю права і техпаспорт та протягую йому. Він бере їх і несе кудись. Я навздогін:
- Я щось порушив?(знак я не помітив, а поїхав порушуючи ,бо багато водіїв їздять так само і я навіть не здогадувався, що цю вулицю довжиною в 100м треба було об`їхати).
- Невиконання вказівки наказового знаку,- оглянувшись сказав інспектор і пішов до автомобіля, який був з приватними номерами і без написів , що це автомобіль ДАІ.
Я був трохи шокований таким поворотом подій і побіг за ним. У цьому автомобілі сидів ще один ДАІшник та оформляв протокол якомусь молодому пацану за те ж саме порушення. Я , зрозумівши , що дійсно порушив правила, чекав на свій вирок, але… Інспектор , не починав оформляти порушення. Він, нібито "тягнучи гуму", чекав , щоб я йому "щось" запропонував. Але, чесно кажучи, я тоді й не мав "що" йому запропонувати . Тоді я йому кажу, щоб оформляв швидше, бо мені на вулиці холодно стояти (я вже був готовий все підписати, бо визнав свою неуважність). І почув фразу яка мене взагалі вразила:
- Ви кудись спішите? 
- Ні,- говорю – мені холодно. Не літо на дворі.
Тоді він витягнув мобілку, зателефонував комусь, а потім дістав , протокол і почав заповняти. Через 5-7 хвилин до автомобіля, в якому він мені оформляв протокол, під`їхало авто ДАІ (на цей раз з мигалками, наклейками і держномерами), де мені заново переписували протокол і видали постанову про порушення.
  Тепер мені цікаво, чи не є, в такому оформлені протоколу, порушення зі сторони працівника ДАІ? Я впевнений , що оформляти чи перевіряти документи в приватному автомобілі інспектори не мають права, а таке оформлення має корупційне підґрунтя. В тому авто ДАІшники беруть хабарі, а коли хабаря не дають, то телефонують напарнику і той під`їжджає на державній машині, де й переписують документи. 
  Для того , щоб світ знав "наших" героїв , я виложую фото їхнього автомобіля Ауді з держномерами ВО7543АА зроблене моїм мобільним телефоном , де вони оформляли протоколи і можливо(бо я не давав) беруть хабарі. А саме (як записали у протокол, бо мені не представився і посвідчення я не вимагав) оформляв документ інспектор ДПС ТВАРДОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ.
   Добавлю,ще те що зупиняють вони не всіх. Автомобілі «VIP» їдуть тою вулицею без перешкод і перед носом в інспекторів, але ті зупиняють тільки автівки «нижчого» класу. Так приблизно через три місяці на тому ж місці автомобіль марки Тойота Лендкрузер з номерним знаком ВО7777АЕ порушив правила дорожнього руху точнісінько так , як і я у вище описаному випадку, але ДАІшники навіть не думали зупиняти це авто. Вони поглядом провели його, подивились один на одного і зробили вигляд , ніби порушення і не було. 
   Де справедливість? Чому я повинен платити 300грн. штрафу, а водій Тойоти може їздити тою вулицею без перешкод? Чи не в Конституції України записано, що закони діють для всіх одинаково? Чи не порушниками стали інспектори, які своєю бездіяльністю не запобігали порушенню ПДР?
   Але чомусь в "нашій" країні, людей поділили на тих, кому можна все, і тих, які мають за все платити…
  Також був у мене випадок, коли тернопільські інспектори ДАІ хотіли мені приписати порушення, якого взагалі не було. 
Їхав я із сестрою, її чоловіком і дитиною у село. І ось на виїзді з Тернополя, по вул. Микулинецькій, помітив, як за мною курсує автомобіль ДАІ. Він рухався без включеної сигналізації (мигалок) і я на нього особливо увагу не звертав та продовжував рух. Проїхавши десь 500м, я вирішив з`їхати на праву частину дороги, щоб ,"від гріха подальше", пропустити їх вперед. Але… Зрівнявшись із моєю машиною , у авто ДАІ привідкрилось вікно і звідти визирнув жезл в мою сторону. Я зупиняюсь. Знову (як по накатаній схемі працюють) не представившись бере мої права і несе в своє авто. Я запитав :
- Чому мене зупинили?
- Порушення рядності,- відповів той.
- Як це я порушив? – запитую я , знаючи , що жодного знака не пропустив, і сідаю до нього в машину, де мені уступив місце його напарник, який закрив за мною дверку їхнього авто.
- Рухався в лівому ряді, -відповів той і показує мені ст.11,5 ПДР.
- Але ж правий ряд був зайнятий,- кажу я.
- Ні, вільний,- сказав інспектор і дає мені підписувати пустий протокол.
- Що це?, -говорю я
- Підписуй.
- Але ж він пустий?! Я чистий листок не підпишу!,- віддав йому протокол, відкрив дверку машини і покликав чоловіка сестри, щоб стояв поряд.
Заповнивши свою частину, знову дає мені на підпис. Я, сказавши, що не згідний з порушенням, після його писанини, яку він закінчив комою, ставлю велику Z, але… Раптово в мене вириває ручку його напарник, що стояв теж поряд, і кричить:
- Ти що там креслиш?
- Заповняю протокол так , щоб більше у ньому нічого дописати було неможливо.
- Ти нам документ портиш! Зараз взагалі напишемо, що ти не зупинився на вимогу працівників ДАІ.
- Я ваших слів не закреслив , а лиш перед своїми поясненнями і підписом унеможливив допис з вашої сторони, а на вашу вимогу я зупинився і в мене свідок є. Тепер - час в мене є, я буду з вами судитися, бо не згідний з порушенням, тому віддайте мені ручку, щоб написати пояснення і підписатись.
   Той повертає мені ручку і я пишу в поясненнях , що не порушував ПДР, бо ,дійсно, рухався лівим рядом при зайнятому правому і маю свідка. А також, згадуючи зразки з інтернету, дописую, що додаю до пояснень протоколу додаток з копією, виписані на окремому аркуші, де дам повне пояснення обставин, які не помістились за змістом у протоколі. Тепер інспектор ,що сидів поряд в машині теж забрав у мене ручку, пояснюючи , що я пишу не те, що потрібно. Я роблю йому зауваження , що він не дає мені заповнити мою частину протоколу. І говорю своєму свідкові, щоб уважно стежив за діями інспекторів. Ті почали вимагати, щоб я просто написав ,що незгідний і підписав документ . Але я їм сказав , що хочу дати повне пояснення, як мене зупиняли, представились, давали на підпис чистий протокол і взагалі зупинили мене, мотивуючи порушення рядності на дорозі , на якій нема навіть розмітки(для тих, хто не знає – дорога там в жахливому стані і розмітки не видно взагалі,хоч колись вона і була намальована). Тоді той інспектор,що забрав мої документи, дістає мої права і віддає мені кажучи:
- На їдь, в мене угон машини.
- Ні ,- кажу,- давайте я заповню документ і буду його оскаржувати в суді. – став наполягати я, щоб повернули мені ручку і протокол.
- В мене часу нема, виходь давай. – добавив він і всунув мені права.
Я забрав права і пішов до свого авто з гордістю, бо захищався від них перший раз, трохи нервував, але результат був на мою користь. Описав я цей випадок коротко, а тримали взагалі вони мене 40 хвилин, але не даремно.


   Цією статтею я хочу , ще раз підтвердити те, що тернопільські ДАІшники - це зграя голодних "гієн", які нічого не роблять для регулювання і покращення руху у Тернополі та області. А їхній начальник головний інспектор області пан Микола Лецкалюк взагалі не сприяє покращенню обставин на дорогах, а лише піариться у місцевих ЗМІ, де люди в коментарях, правдиво висловлюються про нього, а потім ці правдиві коментарі видаляються.
  Хочу ще додати, що в Києві (я більшість часу знаходжуся саме в Києві) інспектори не такі наглі і "голодні" порівняно з Тернополем. Коли вводився односторонній рух в столиці, то ті не ховались за знаками, щоб ловити людей, які звикли їздити тими вулицями в двох напрямках(як в Тернополі), а декілька днів стояли перед знаками і регулювали , скеровуючи потік транспорту і вказуючи на нові зміни. А також, колись, я навіть випросив у одного інспектора в столиці, щоб не писав штрафу за перетин суцільної смуги, мов я вину визнаю і просив попередження в зв`язку із скрутним фінансовим становищем. І той сказав , що штраф буде в любому випадку, але раз я визнав свою вину, то йде мені на зустріч і напише мінімальний штраф 51грн. за не пристебнутий ремінь безпеки, хоч добавив, що за такий штраф з нього на роботі будуть сміятися. Лояльно. Я йому вдячний і згадую його з кращої сторони. Є і там добрі люди, але дуже мало.


  Під кінець статті хочу побажати всім водіям не порушувати ПДР і щоб на їхньому шляху зустрічалось менше тих «паразитів» з «палками», що висмоктують з нас гроші як з причинами, так і без причин